Su kaçağı tespitinde sızıntı kaynağını bulmak için yerlerin kırılmasına gerek kalmadan modern cihazlarla su kaçağı tespiti  yapılarak güvenli ve hızlı bir şekilde çözüme ulaşabilirsiniz. Klasik yöntemlerle su kaçağı tespiti yapıldığında sızıntının olduğu yeri bulmak için kaynağı bulana kadar kırmak gerekirdi. Bu hem zaman açısından hem de masraf yönünden büyük kayba sebep olan bir işlemdir. Su sızıntısının olduğu yer görüntü ve sesli tespit yapabilen özel cihazlar ile net olarak tespit edilebilmekte bunun sonucunda da güvenli kalıcı ve müşteri memnuniyeti odaklı bir çözüm gerçekleştirilmektedir. Gider borularındaki sorun kamera sistemi ile temiz su borularındaki sızıntılar ses dalgaları cihazı ile tespit edilir. Su kaçağı tespiti  ile sorunun ne olduğu ve nerede olduğu belirlenir onarım işlemi uygulanır.

Kameralı Su Kaçağı Tespiti

Su sızıntısı, dışarıdan gözükmeyen, oluştuktan uzun bir süre sonra fark edilebilen bir sorundur. Önceki yöntemlerle,  sızıntının görüldüğü yerden kırma işlemi  başlar, ki genelde sorun sızıntının görüldüğü yer kaynağı değildir, kaynağın nerede olduğu bulunana kadar neredeyse tüm alanın kırılabildiği  eski usul, zor ve masraflı bir yöntemle çözümlenmeye çalışılırdı.Zaman alan ve artı maliyet gerektiren bu yöntem artık yerini bu iş için teknolojinin ürettiği modern cihazlara ve uzman ellere bıraktı. Ev, işyeri, toplu kullanıma açık alanlar, bahçe, şehir şebeke hatları gibi geniş kapsamlı alanlarda bulunan tüm su tesisatlarıyla ilgili su kaçağı sorunları, kısa sürede ve kolayca tespit edilebilir durumdadır.

Sözkonusu alan neresi olursa olsun, ister bir binanın ortak tesisatı, ister büyük bir bahçe ister bir ev; kırmadan su kaçağı tespitiiçin kullanılan özel cihazlarla sorunun kaynağı bulunarak tespit edilir ve sorun giderilir. Zaman, kolaylık ve uygun bir maliyetle su kaçağı tespiti yapmak artık çok kolay.Su kaçağı tespiti için özel geliştirilen cihazlar sayesinde artık kırmadan su sızıntısı sorununa çözüm bulabilirsiniz. Teknik alt yapısı özel tasarım su kaçağı tespit cihazlarıyla donatılmış, uzman bir tesisat ekibinin, günlük yaşama alanlarınız içinde aksamaya neden olmadan, kırmadan dökmeden onarımı gerçekleştirmesi için profesyonel firmamızdan destek alınız.